На узбережжі Азовського моря сьогодні стартував перший Маріупольський конституційний форум. Тема форуму “Людська гідність та забезпечення прав людини в умовах суспільних трансформацій”. Захід зібрав представників різноманітних сфер діяльності: науковці, освітяни, представники державних органів виконавчої влади, поліцейські, представники Конституційного Суду України тощо.
Упродовж дводенного форуму відбудеться п’ять панельних дискусій, учасники яких обговорять широке коло питань, пов’язаних із захистом прав людини в Україні та доступом до конституційної юстиції, в тому числі за допомогою конституційної скарги. Тематика заходу також включає питання, пов’язані з гендерною рівністю, децентралізацією та захистом соціальних прав.
![Фото 1 - ДонДУВС - учасник першого маріупольського конституційного форуму](https://dnuvs.ukr.education/wp-content/uploads/2021/09/foto3-1.jpg)
Фото 1 – ДонДУВС – учасник першого Маріупольського конституційного форуму
Сьогодні відбудуться панельні дискусії на теми гендерної рівності, захисту конституційних прав, реформ в частині децентралізації. А також розглянуть механізм конституційної скарги, як дієвого інструменту юридичного захисту. Фахівці та експерти обговорять збереження гідності людей та розкажуть, як це працює у Маріуполі.
![Фото 2 - Конституційний форум у Маріуполі](https://dnuvs.ukr.education/wp-content/uploads/2021/09/foto2.jpg)
Фото 2 – Конституційний форум у Маріуполі
Серед учасників форуму й представники Донецького державного університету внутрішніх справ: ректор Сергій Вітвіцький, радниця ректора з гендерних питань Ольга Светлічна, головний науковий співробітник науково-дослідної лабораторії публічної безпеки громад, академік НАПрН України Антоніна Бобкова, професор кафедри трудового, цивільного права і права соціального забезпечення Микола Клемпарський, завідувачка кафедри державно-правових дисциплін та публічного управління Ольга Пересада.